109 відгуків
+380 (96) 894-30-55
ПРОМЫШЛЕННАЯ И СТРОИТЕЛЬНАЯ ХИМИЯ

Переваги використання монтажної піни ( Герметика )

Переваги використання монтажної піни ( Герметика )
Сьогодні будь-яке будівництво просто неможливо уявити без такого матеріалу, як монтажна піна. Яких видів вона буває, для яких видів робіт підходить, і якими правилами слід керуватися при роботі з нею?
Монтажною піною називається поліуретановий герметик, який випускається у вигляді аерозолю і використовується для ремонту та будівництва. Область його застосування дуже широка: з допомогою цієї піни заповнюють шви, щілини, стики і інші отвори. Перед покупкою слід обов'язково ознайомитися з усіма властивостями герметика, так як кожен вид застосовують в якомусь конкретному випадку.
Раніше монтажну піну замінювали клоччя й цемент. Для початку цемент потрібно було розвести водою, а потім змішати з клоччям. Зрозуміло, що процес монтажу був багатоступеневим, довгим, і, на жаль, малоефективним. У наш час вистачає балончика монтажної піни, щоб без зусиль досягти такого ж результату, а місцями навіть набагато краще.
Види монтажної піни
Ці герметики діляться на 2 основні категорії: професійні та побутові. Як ви вже зрозуміли, для домашнього застосування використовують побутову піну для монтажу. Професійний же герметик, перш за все, варто купувати тим, для кого постійним процесом є будівельні та оздоблювальні роботи. Ця піна має назву пістолетною, оскільки з'єднана з монтажним пістолетом, а у побутової монтажної піни пістолет замінюється пластмасової трубкою. За допомогою цього пістолета нескладно проникати у важкодоступні місця.
У високоякісної піни структура дрібнозерниста і однорідна. Безсумнівно, ці властивості піни для монтажу необхідно враховувати, коли точно знаєте, в якому місці вона буде використана. Наприклад, якщо потрібно більш ізольоване виконання шва, логічніше буде купити балон професійної піни для монтажу.
Здатність до розширення та усадки
Додаткової можливість піни для монтажу є її здатність до усадки і розширення. Вона розширюється відразу ж, як тільки виходить, що називається первинним розширенням, якщо ж процес триває вже деякий час, то він називається вторинним розширенням. Це важливо враховувати, коли заповнюються отвори і шви. Пам'ятайте, що не можна заповнювати піною весь простір - потрібен невеликий «запас». Якісна піна має 20-30%-е вторинне розширення.
Усадка піни – це демонстрація її якості. Найчастіше усадка якісного герметика має ступінь не більше 5%. У тому випадку, якщо цифра буде вище, це може призвести до розривів або прогину ізолюючого шару виробу.
Еластичність
Крім усього іншого, важливі коефіцієнти її еластичності і пружності, так як при механічному навантаженні монтажна піна не повинна зазнавати деформацій. Добре, якщо вона буде повертатися без пошкоджень у первісний стан. Приміром, дуже часто будівельні конструкції «гуляють» (сідають). Герметик з хорошими еластичними характеристиками витримає це, а герметик більш низької якості тут же зруйнується. Враховуйте всі ці властивості при купівлі піни, щоб уникнути проблем при її експлуатації.
Піна для монтажу найчастіше використовується для установки дверних і віконних коробок, для того, щоб ізолювати при монтажі розподільну мережу, електропроводок і труб. Звуко - і теплоізоляційні властивості залежать від пористості піни. В результаті цього її часто застосовують, проводячи теплоізоляцію охолоджувальних та опалювальних систем. Монтажна піна являє собою суміш різних компонентів і твердне під дією вологості повітря. Вона дозволяє ефективно знижувати рівень шуму, що виникає в процесі роботи кондиціонерів і трубопроводів. Герметиком закладають місця стикування кондиціонера і стіни, а також невеликі щілини між з'єднують трубами. Примітно те, що монтажній піні властиво руйнуватися під впливом УФ-променів, але вона не піддасться старінню, якщо ви будете захищати її від них не тільки всередині, але і зовні. На повністю застиглу піну ви можете наносити фарбу. Безліч параметрів якості піни ви зможете оцінити виключно після її використання.
Працюючи з будь-яким типом монтажної піни, враховуйте, що так, як обсяг піни, як вже говорилося вище, може збільшуватися до 2-3 разів, у процесі монтажу потрібно встановлювати розпірки - кріплення для страховки, які допоможуть уникнути деформації конструкцій.
Ще одне однозначно визнана гідність герметика – це те, що він призначається для взаємодії з основними будівельними матеріалами, такими, як камінь, скло, штукатурка, метал, бетон і дерево. У цьому списку немає тільки поліетилену, силікону, поліпропілену, тефлону та інших полімерів, що не заважає піні ущільнювати зазори між поверхнями.
Широко застосовується ця піна і для утеплення. З допомогою монтажного герметика ви зможете прикріпити пінопласт, приміром, до мінеральних або інших підстав, при цьому не знизивши загальний опір теплопередачі. Завдяки піні стало можливим швидке виготовлення так званого термоізоляційного «панцира» для конструкції, яка володіє складною геометрією.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner